افزایش اعتبار با کارتهای شتاب تلگرام

دسترسی کاربران

ایمیل / همراه
کلمه عبور
راهنمای عضویت  راهنمای عضویت
 بازیابی کلمه عبور    بازیابی کلمه عبور
ثبت نام   ثبت نام

نماد اعتماد الکترونیک

نماد ساماندهی

logo-samandehi

نمونه سوالات کنکور

آمار کاربران

کل کاربران عضو : 281,044
تعداد کل بازدیدها : 49,789,225
بازدید امروز : 1499
کاربران آنلاین : 6

Google+

به مرکزآزمون در گوگل امتياز مثبت دهيد !

خبر › راهکاراثبات ایرانی بودن دانشمندان بنام ایران


 » نمایش آرشيو
 نمایش

: : راهکاراثبات ایرانی بودن دانشمندان بنام ایران

دکتر علی اکبر ولایتی با اشاره به فعالیت های کمیته تدوین فرهنگ و تمدن اسلام و ایران و راهکار اثبات ایرانی بودن دانشمندان بنام کشورمان از تدوین دایره المعارف پزشکی اسلام و ایران خبر داد و گفت: جلد اول آن به زوی از سوی انتشارات امیر کبیر به چاپ می رسد.

دکتر علی اکبر ولایتی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کارهای عملی بسیاری برای شناساندن دانشمندان ایرانی انجام گرفته است. کار عملی این نیست که کشور بی ریشه ای مدعی شود که ابن سینا اهل آنجا بوده و از ایران هم فردی در مقابل پاسخ آنها را بدهد و بگوید ابن سینا متعلق به ایرانیان است. این تنها یک مجادله است.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم اثبات کنیم که بزرگان دانش ایرانی متعلق به ایرانیان بودند باید کارهای فرهنگی زیادی صورت گیرد. در حال حاضر به طور نمونه 21 جلد کتاب به عنوان تک نگاری و مجموعه نگاری راجع به بزرگان ایران تدوین شده است. در این کتابها ضمن شرح حال، دلیل ایرانی بودن این دانشمندان نیز آمده است.

ولایتی  گفت: این موضوع که یک کشور بی هویت ادعا می کند که یکی بزرگان دانش ایران متعلق به آنجا است ما به جای اینکه به مجادله لفظی با آنها بپردازیم به نشر کتاب در این دوره پرداخته ایم.

وی افزود: گروه کتاب های فرهنگ و تمدن اسلام و ایران که خودم به نگارش در آورده ام به 5 زبان ترجمه شده است. از جمله زبان هایی که این کتاب ها به آن ترجمه شده اند شامل انگلیسی، عربی، فرانسه، اردو، آلمانی است.

ولایتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در پروژه دیگری نیز در حال استخراج اطلاعات یک هزار و 300 نفر ریاضیدان هستیم که بخش عمده آنها ایرانی هستند.

وی افزود: در کتاب دایره المعارف پزشکی اسلام و ایران، پزشکان مختلفی را فهرست کرده ایم که جلد اول آن 502 مدخل دارد و به زوی از سوی انتشارات امیرکبیر به چاپ می رسد.


جمعه ۲۷ خرداد ۱۳۹۰

کارشناسی ارشد  | ارشد فراگیرکاردانی  فراگیر |  کاردانی سراسری | فنی و حرفه ایدکتری سراسری  |دکتری آزاد |دکتری وزارت بهداشت   | ارشد وزارت بهداشت 94| منابع  استخدامی  |نقشه سایت   وکیل در ایلام

     linkedin             


سوالات کاردانی به کارشناسی , سوالات فنی و حرفه ای , دانلود مجموعه سوالات دکتری ازاد 85,96,87,88,89,90,91,92,93.95.96.97