افزایش اعتبار با کارتهای شتاب تلگرام

دسترسی کاربران

ایمیل / همراه
کلمه عبور
راهنمای عضویت  راهنمای عضویت
 بازیابی کلمه عبور    بازیابی کلمه عبور
ثبت نام   ثبت نام

نماد اعتماد الکترونیک

نماد ساماندهی

logo-samandehi

نمونه سوالات کنکور

آمار کاربران

کل کاربران عضو : 281,042
تعداد کل بازدیدها : 49,770,146
بازدید امروز : 3245
کاربران آنلاین : 6

Google+

به مرکزآزمون در گوگل امتياز مثبت دهيد !

خبر › تأثیر معدل پزشکی در دستیاری منتفی شد/ تسهیل مقررات تغییر رشته


 » نمایش آرشيو
 نمایش

: : تأثیر معدل پزشکی در دستیاری منتفی شد/ تسهیل مقررات تغییر رشته

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برنامه هایی که برای تحولات در نحوه پذیرش دستیاری در وزارت بهداشت و شورای آموزش پزشکی در حال انجام است، گفت: اعمال نمرات آزمون پیش کارورزی و معدل دوره پزشکی عمومی در پذیرش دستیار منتفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدعلی محققی در حاشیه برگزاری آزمون دستیاری در جمع خبرنگاران افزود: یک نظریه مطرح شده است که دانشگاههای پذیرنده دستیار باید فضای انتخاب دستیار خود را داشته باشند و این موضوع به عنوان یک سرفصل مورد بحث در شورای آموزش پزشکی مطرح شده است.

تفویض اختیار به دانشگاه‌ها برای انتخاب دستیار

وی افزود: از دید فنی گروه های آموزشی اصرار دارند تا در انتخاب دستیار نقش داشته باشند، شاید بتوان این موضوع را از دانشگاه‌های بزرگ آغاز کرد ولی از آنجا که اجرای این طرح تبعات زیادی خواهد داشت باید بیشتر بررسی شود.

منتفی شدن اعمال معدل پزشکی عمومی در پذیرش دوره دستیاری

محققی خاطرنشان کرد: موضوع اعمال معدل پزشکی عمومی پس از بررسی های فراوان و نظرخواهی از ذینفعان منتفی شد چرا که روش عادلانه ای برای اعمال این نمره برای تمام دانشجویان وجود ندارد. در حال حاضر نمره دهی دانشگاه های مختلف با یکدیگر تفاوت هایی دارد که موضوع را دچار مشکل می کند.

وی یادآور شد: ما برای بسیاری از موضوعات موثر در پذیرش دستیاری، از 2 هزار دانشجو، 400 دستیار تخصصی، یک جمعیت داوطلب در آزمون های کشوری و 4 هزار استاد نظرخواهی کردیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: ما بر سطوحی از تغییر متمرکز خواهیم بود که از نظر اجرا آسان باشد و حقی را از کسی تضییع نکند و طیف وسیع تری از داوطلبان را با آن همراه سازد.

دقیق تر شدن و گستردگی منابع آزمون

وی گفت: یکی از موضوعاتی که طیف گسترده ای از داوطلبان با آن موافق بودند دقیق تر شدن منابع آزمون و گستردگی آن بود. همچنین بیشترین مخالفت ها با اعمال نمره معدل دوره پزشکی عمومی در پذیرش دستیاری بود که موجب شد این گزینه را کنار بگذاریم.

اعمال ضریب بیشتر بر روی دروس تخصصی

محققی اظهار داشت: از سوی دیگر اعمال ضریب بیشتر بر روی دروسی که تمرکز داوطلب بر روی آن قرار دارد، نیز مورد موافقت دانشجویان و داوطلبان بوده است. به این ترتیب فردی که علاقمند به رشته جراحی یا داخلی است، علاوه بر دروس پایه تمرکز خود را بر روی دروس جراحی یا داخلی می گذارد و نیازی به خواندن دروس دیگر ندارد.

وی با اشاره به امکان انتخاب 100 رشته محل در حال حاضر گفت: این میزان رشته - محل داوطلب را به سمت انتخاب های غیردقیق پیش می برد از این رو قصد داریم تعداد انتخاب رشته محل‌ها را کاهش دهیم تا داوطلبان انتخاب دقیق‌تری داشته باشند.

تسهیل در مقررات تغییر رشته دستیاری

معاون آموزشی وزارت بهداشت، تغییر در تسهیلات و مقررات تغییر رشته در دستیاری را یکی از راهکارهای تحول در پذیرش دستیار برشمرد و گفت: در این طرح که به زودی در شورا مطرح می شود در صورتی که داوطلب پس از پذیرش در یک رشته دستیاری متوجه شود که توانایی لازم را برای این رشته ندارد با تسهیل در مقررات ورودی می تواند در رشته دیگری ادامه تحصیل دهد تا هم حق او ضایع نشود و هم دوره دستیاری مورد نظر افت پیدا نکند.

رضایتمندی داوطلبان از تغییر تقویم آزمون

وی تغییر تقویم آزمون را نیز یکی از عناصر مهم در تحول پذیرش دستیار برشمرد و گفت: پیش از این اسفند ماه استرس و مشکلات زیادی را ایجاد می کرد چرا که از نظر زمانی در پایان یک ترم تحصیلی و پایان سال قرار داشتیم و اغلب افراد نیز در کتابخانه ها مشغول درس خواندن بودند و مشکلاتی هم برای بخش ها ایجاد می شد.

محققی افزود: با تغییر تقویم برگزاری آزمون از اسفند به فروردین ماه، داوطلبان فرصت بیشتری برای مطالعه دارند و تاکنون نیز رضایتمندی بالایی از این تغییر را دریافت کرده ایم.


جمعه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱

کارشناسی ارشد  | ارشد فراگیرکاردانی  فراگیر |  کاردانی سراسری | فنی و حرفه ایدکتری سراسری  |دکتری آزاد |دکتری وزارت بهداشت   | ارشد وزارت بهداشت 94| منابع  استخدامی  |نقشه سایت   وکیل در ایلام

     linkedin             


سوالات کاردانی به کارشناسی , سوالات فنی و حرفه ای , دانلود مجموعه سوالات دکتری ازاد 85,96,87,88,89,90,91,92,93.95.96.97