افزایش اعتبار با کارتهای شتاب تلگرام

دسترسی کاربران

ایمیل / همراه
کلمه عبور
راهنمای عضویت  راهنمای عضویت
 بازیابی کلمه عبور    بازیابی کلمه عبور
ثبت نام   ثبت نام

نماد اعتماد الکترونیک

نماد ساماندهی

logo-samandehi

نمونه سوالات کنکور

آمار کاربران

کل کاربران عضو : 281,044
تعداد کل بازدیدها : 49,810,116
بازدید امروز : 2181
کاربران آنلاین : 8

Google+

به مرکزآزمون در گوگل امتياز مثبت دهيد !

خبر › رشته های کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) فراگیر پیام نور1390-1391


 » نمایش آرشيو
 نمایش

: : رشته های کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) فراگیر پیام نور1390-1391

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت در آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته سال 1390 دانشگاه پيام نور مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور ازطريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 4/8/90 آغاز و در پايان روز چهارشنبه 11/8/90 پايان مي پذيرد.لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط ذيل مي باشند مي توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند.

1- ضوابط پذيرش و ثبت‌نام:
علاقه‌مندان به تحصيل در دوره‌هاي فراگير در صورت داشتن شرايط زير، مي‌توانند به عنوان دانش‌پذير كارشناسي ناپيوسته در يك كدرشته امتحاني ثبت‌نام و حداكثر در 5 مركز مجري دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته دانشگاه پيام‌نور متقاضي شوند.
الف) شرايط عمومي:
1- نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران.
توضيح: مصاديق عناد شامل: ‌الف) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران، ب) داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروهك‌هاي محارب، ج) پرداخت كمك مالي به گروهك‌هاي محارب يا هواداري نمودن تشكيلاتي از آن گروهك‌ها و يا داشتن عضويت در آنها، د) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي.
2- عدم احراز فساد اخلاقي.
توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا مي‌باشد.
تذكر مهم: احراز شرايط عمومي داوطلبان در صورت نياز با استعلام از مراجع ذيصلاح قانوني است.
3- برخورداري از توانايي جسمي متناسب با رشته انتخابي. داوطلبان بايد از توانايي جسمي لازم متناسب با رشته انتخابي خود برخوردار باشند. شايان ذكر است مسئوليت عدم توانايي براي ادامه تحصيل براساس نظام آموزشي دانشگاه در خصوص داوطلبان داراي معلوليت جسمي به عهده شخص داوطلب خواهد بود.
ب) شرايط اختصاصي، مدارك تحصيلي مورد پذيرش براي ثبت‌نام در دوره دانش‌پذيري:
1- دارندگان مدرك كارداني (فوق ديپلم) ناپيوسته و همچنين مدرك كارداني پيوسته نظام جديد آموزش متوسطه مورد تأييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم‌، تحقيقات و فناوري و يا وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشكي و دانشجويان سال آخر مقطع كارداني كه حداكثر تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي 91-1390 فارغ‌التحصيل شوند، مي‌توانند در اين آزمون ثبت‌نام و شركت نمايند.
2- متقاضيان ذكور براي شركت در آزمون كارشناسي ناپيوسته بايستي هيچگونه منعي از لحاظ نظام وظيفه نداشته باشند.
3- براساس‌ مصوبه‌ جلسه‌ 748 مورخ‌ 17/11/88 شوراي‌ برنامه‌ريزي‌ آموزش عالي، دانش‌آموختگان دوره‌هاي معادل كارداني (دارندگان مدارك معادل) به شرط آنكه دوره فوق با مجوز شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار شده باشد و مدرك معادل آنان مورد تأييد وزارت متبوع باشد، مي‌توانند با همان مدرك معادل در آزمون كارشناسي ناپيوسته براي ادامه تحصيل در مقطع تحصيلي بالاتر شركت نمايند و در صورت پذيرفته شدن ادامه تحصيل دهند.
4- دانشجويان مشغول به تحصيل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور (به استثناء موارد مذكور در بند ب قسمت 1) حق ثبت‌نام و شركت در اين آزمون را ندارند و درصورت شركت با آنان طبق مقررات رفتار خواهد شد و درصورتيكه پذيرفته شوند، پذيرش آنها «كان لم يكن» تلقي مي‌گردد.
5- چنانچه در هر مرحله از ثبت‌نام و يا اشتغال به تحصيل مشخص گردد كه داوطلب داراي يكي از شرايط مندرج در دفترچه راهنما نبوده است‌، بلافاصله از ثبت‌نام‌، شركت در آزمون و يا ادامه تحصيل وي جلوگيري و مطابق ضوابط با وي رفتارخواهد شد.
6- مطابق مصوبه 17/11/88 شوراي عالي برنامه ريزي آموزش عالي؛ با توجه به اينكه دارندگان مدرك كارداني پيوسته فاقد مدرك پيش دانشگاهي مي باشند؛ در صورتي كه در دوره كارشناسي ناپيوسته پذيرفته شوند چنانچه ميانگين كل دوره كارداني ناپيوسته آنان 14 به بالا باشد، جايگزين پيش دانشگاهي مي شود و در صورتي كه ميانگين كل آنان بين 10 تا 99/13 باشد بايد 24 واحد درسي را طي دو نيمسال مطابق سرفصل مصوب رشته پذيرفته شده به عنوان دروس جبراني بگذرانند تا به جاي مدرك پيش دانشگاهي آنان ملاك عمل قرار گيرد.


جدول شماره 1- مدارك تحصيلي قابل قبول براي پذيرش در مقطع كارشناسي ناپيوسته دوره‌هاي فراگير
كد
مدرك تحصيلي مورد پذيرش
11
دارندگان گواهينامه كارداني مصوب وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دانشگاه آزاد اسلامي (كه شوراي عالي برنامه‌ريزي رشته يا مركز محل اخذ مدرك را تأييد نموده باشد).
12
براساس‌ مصوبه‌ جلسه‌ 748 مورخ‌ 17/11/88 شوراي‌ برنامه‌ريزي‌ آموزش عالي، دانش‌آموختگان دوره‌هاي معادل كارداني (دارندگان مدارك معادل) به شرط آنكه دوره فوق با مجوز شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار شده باشد و مدرك معادل آنان مورد تأييد وزارت متبوع باشد، مي‌توانند با همان مدرك معادل در آزمون كارشناسي ناپيوسته براي ادامه تحصيل در مقطع تحصيلي بالاتر شركت نمايند و در صورت پذيرفته شدن ادامه تحصيل دهند.
13
طلاب و فضلا حوزه علميه كه مداركشان در مديريت حوزه‌هاي علميه قم و يا خراسان در دوره سطح يك مطابق مصوبه جلسه 368 مورخ 3/11/74 شوراي عالي انقلاب فرهنگي تأييد شده است.
14
داوطلباني كه ترم آخر دوره كارداني هستند يعني تا پايان نيمسال اول 91-1390 (تا تاريخ 30/11/1390) فارغ‌التحصيل مي‌شوند.
تذكر 1: مدرك تحصيلي خارج از كشور در صورتي براي ثبت‌نام در دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام‌نور معتبر است كه برابري آن با مدرك فوق ديپلم به تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري رسيده باشد‌.
تذكر 2: مدارك تحصيلي حوزوي در صورتي براي ثبت‌نام در دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام­نور معتبر است كه بر اساس مصوبه جلسه 368 مورخ 03/11/1384 شوراي عالي انقلاب فرهنگي‌، مدارك آنان به تأييد مديريت حوزه‌هاي علميه قم و يا خراسان رسيد‌ه باشد.
ج) مقررات وظيفه عمومي:
با عنايت به اينكه برابر ضوابط در دوره‌ي دانش‌پذيري معافيت تحصيلي به دانش‌پذيران تعلق نمي‌گيرد. لذا داوطلبان مرد علاقه‌مند به تحصيل در دوره‌هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته دانشگاه پيام‌نور (نوبت چهارم) علاوه بر داشتن شرايط مندرج در بند‌هاي عمومي و اختصاصي در صورت دارا بودن يكي از شرايط زير مجاز به شركت در دوره‌ي دانش‌پذيري كارشناسي ناپيوسته مي‌‌باشند:
جدول شماره 2- شرح وضعيت نظام وظيفه
كد وضعيت
توضيحات
1
كارت پايان خدمت.
2
كارت معافيت : دائـم (عفو رهبري، كفالت يا پزشكي و...).
كارت معافيت : موقت در مدت اعتبار آن (ارائه كارت دائم در هنگام ثبت‌نام (تشكيل پرونده دانشجويي) الزامي است)
3
پرسنل شاغل رسمي نيروهاي نظامي و انتظامي جمهوري اسلامي ايران، با ارائه گواهي اشتغال و حكم استخدامي از يگان مربوط.
4
متعهد خدمت در هر يك از سازمان‌ها با ارائه گواهي اشتغال مبني بر«تعهد خدمت و معافيت از انجام خدمت سربازي پس از انجام تعهد».
5
مشمول فوق ديپلم اعزامي شاغل به خدمت در نيروهاي نظامي و انتظامي و ساير نهادها (دارنده مدرك كارداني كه مشغول خدمت سربازي است) با ارائه گواهي اشتغال به خدمت و تصوير برابر با اصل گواهي اعلام پايان تحصيلات صادره به ناجا.
تذكر:اين داوطلبان پس از قبولي در آزمون دانش‌پذيري، در صورت داشتن غيبت قبل از اعزام و يا سپري شدن بيش از يك سال از خدمت وظيفه‌ي آنان در زمان تبديل وضعيت به دانشجويي، ترخيص نخواهند شد و ادامه تحصيل آنان برابر ضوابط دانشگاه فقط در صورت هماهنگي و موافقت يگان محل خدمت خود، به صورت تحصيل همزمان با خدمت وظيفه عمومي امكان پذير است.
6
دارنده دفترچه‌ي آماده به خدمت بدون مهر غيبت ـ دانش‌آموخته مقطع كارداني.
تذكر: اين داوطلبان (در دوره دانش‌پذيري) موظفند در موعد مقرر توسط ناجا، به خدمت وظيفه عمومي اعزام و در صورت قبولي در آزمون دانش‌پذيري (هنگام تبديل وضعيت به دانشجويي) به شرط نداشتن غيبت سربازي در زمان اعزام و سپري نشدن بيش از يك سال از خدمت سربازي آنان، تقاضاي ترخيص و صدور معافيت تحصيلي نمايند.
بديهي است ثبت‌نام داوطلباني كه در زمان تبديل وضعيت به دانشجويي (پس از اعلام نتايج دانش‌پذيري)، سررسيد تاريخ اعزام به خدمت آنان در برگ اعزام سپري نشده باشد، بلامانع است.
7
دانش آموخته مقطع كارداني (حداكثر تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي 91-1390) در فرصت 6 ماهه پس از دانش‌آموختگي با داشتن تصوير برابر با اصل گواهي پايان تحصيلات صادره به ناجا .
تذكر: اين داوطلبان پس از ثبت نام(در طول مدت دوره‌ي دانش‌پذيري) در تاريخي كه توسط ناجا اعلام مي‌گردد، بايد مبادرت به اخذ دفترچه و پس از اخذ آن نسبت به اعزام خود در موعد مقرراقدام نمايند و پس از پذيرفته‌شدن در آزمون، در صورت داشتن شرايط تقاضاي ترخيص و معافيت تحصيلي نمايند. بديهي است مفاد تذكر بند 5 شامل اين دسته از داوطلبان نيز مي‌‌گردد.
8
دانشجوي سال آخر مقطع كارداني كه حداكثر تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي 91-1390 دانش‌آموخته مي‌شوند (فاقد غيبت سربازي).
تبصره 1: به مشمولاني كه قبلاً در دوره‌ي كارشناسي تحصيل نموده و به هر لحاظ (انصرافي يا اخراجي) با مدرك كارداني به سازمان وظيفه‌ي عمومي معرفي شده‌اند معافيت تحصيلي تعلق نمي‌گيرد، لذا مجاز به شركت در اين دوره‌ها نيستند.
تبصره 2: ادامه تحصيل داوطلبان فقط در صورت پذيرفته‌شدن (قبولي در آزمون دانش‌پذيري) در رشته‌ي متجانس و متناسب با نوع مدرك كارداني (فوق ديپلم)، در مقطع بالاتر از كارداني و در صورت احتساب تعدادي از واحدهاي دوره‌ي كارداني در دوره‌ي بالاتر به نحوي كه حداكثر طول مدت تحصيل آناناز كارداني (فوق ديپلم) به مقطع بالاتر 2 سال كمتر از طول مدت تحصيل طبق ضوابط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در همان دوره‌ي تحصيلي باشد، از نظر نظام وظيفه بلامانع است. صدور معافيت تحصيلي و ترخيص اينگونه پذيرفته‌شدگان در صورت موافقت ناجا امكان پذير خواهد بود.
تبصره 3: در صورت عدم موافقت ناجا با ترخيص و يا صدور معافيت تحصيلي دانش‌پذيران پذيرفته‌ شده، مي‌‌توانند با هماهنگي و موافقت يگان محل خدمت خود، تحصيل همزمان با خدمت وظيفه داشته باشند و يا در صورت تمايل پس از انجام خدمت دوره‌ي ضرورت تقاضاي لغو عدم مراجعه و ادامه تحصيل در رشته‌ي پذيرفته‌شده‌ي خود بدهند.
تبصره 4: درخواست معافيت تحصيلي براي دانشجوي مشمول پذيرفته‌شده بعد از قبولي قطعي در آزمون دانش‌پذيري (از زمان تبديل وضعيت به دانشجويي) انجام گرفته و سنوات تحصيل وي از اين زمان (دانشجويي) محاسبه مي‌‌گردد.
تبصره 5: داوطلبان پذيرفته‌شده مشمول در صورتي كه در حين انجام خدمت مقدس سربازي در هر يك از دوره‌هاي دانشگاه پيام‌نور، به عنوان دانشجو پذيرفته شوند و بيش از يك سال از خدمت آنان سپري شده باشد، با توجه به نظام آموزشي دانشگاه در صورت تمايل با موافقت يگان محل خدمت وظيفه خود مي‌‌توانند تحصيل همزمان با خدمت سربازي داشته باشند. در اين صورت مي‌‌توانند در امتحانات پايان نيمسال تحصيلي دانشگاه كه در نزديكترين مركز يا واحد دانشگاه پيام‌نور به محل خدمت برگزار خواهد شد، شركت نمايند. بنابر اين نيازي به ترخيص از خدمت نظام وظيفه براي دانشجو شدن ندارند.
بديهي است مسئوليت هماهنگي و وفق خود با مقررات ناجا ، محل خدمت و دانشگاه به عهده‌ي پذيرفته‌شدگان است و دانشگاه هيچ مسئوليتي در اين زمينه به عهده نخواهد داشت.
د) شرايط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجي:
داوطلبان شركت‌كننده اتباع غيرايراني، بايد علاوه بر شرايط عمومي و اختصاصي اين آزمون، داراي شرايط ذيل بوده و بند مربوط را در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي، علامتگذاري نمايند.
1- ثبت‌نام اتباع غيرايراني مقيم ايران، منوط به داشتن يكي از مدارك اقامتي يا شناسايي معتبر زير مي‌باشد.
1-1- گذرنامه كه داراي پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار باشد.
2-1- دفترچه پناهندگي سياسي صادره از سوي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.
3-1- كارت هويت ويژه اتباع غيرايراني داراي اعتبار در سال 1390، صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
4-1- كارت آمايش مرحله هفتم صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
5-1- فقط اتباع غيرايراني مقيم جمهوري اسلامي ايران، مجاز به شركت در آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته سال 1390 مي‌باشند.
تبصره: در هر مرحله‌اي مغايرت شرايط داوطلب با شرايط اعلام شده فوق‌الذكر، از سوي مراجع ذيصلاح تشخيص داده شود، از ادامه مراحل گزينش يا تحصيل داوطلب جلوگيري بعمل خواهد‌آمد.
2- ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان غيرايراني و اجراي روند امور كنسولي آنان بر اساس مفاد شيوه‌نامه ثبت‌نام و پذيرش شدگان غيرايراني كه به تصويب كارگروه دانشجويان غيرايراني رسيده است، انجام مي‌پذيرد.
3- داوطلبان غيرايراني ملزم به مطالعه دقيق مندرجات دفترچه‌هاي راهنماي آزمون بوده و هيچ عذري مبني بر عدم اطلاع ازمفاد دفترچه‌ها پذيرفته نيست.
4- چنانچه اتباع غيرايراني كه در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي اين آزمون قرار گرفته‌اند، در زمان ثبت‌نام بند 18 تقاضانامه را علامتگذاري ننموده باشند، پذيرش آنان لغو خواهد شد.
5- تحصيل همزمان اتباع غيرايراني شاغل به تحصيل در مؤسسات آموزش عالي در واحدهاي آموزشي دانشگاه‌هاي پيام‌نور، جامع علمي كاربردي و مركز جامعه المصطفي(ص) العالميه ممنوع مي‌باشد.
6- اتباع غيرايراني مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در مناطق ممنوعه تردد و اسكان اتباع خارجي نمي‌باشند. بديهي است در صورت پذيرش و اعلام قبولي داوطلبان غيرايراني در مناطق ممنوعه، پذيرش آنان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي آن مناطق، «كان لم يكن» تلقي مي‌گردد. توضيح و فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسكان براي اين داوطلبان، در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور درج شده است.
7- پذيرش اتباع غيرايراني در رشته‌هايي كه منجر به ايجاد تعهداتي براي جمهوري اسلامي ايران شود (از جمله تعهدات استخدامي) و رشته‌هاي خاص و حساس اكيداً ممنوع مي‌باشد. توضيح و فهرست اين رشته‌ها، در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور درج شده است.
8- داشتن حداقل معدل كل 00/14 مندرج در گواهينامه موقت يا مدرك رسمي فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي تحصيلي مختلف كارداني، الزامي است.
تبصره: در صورت مغايرت معدل اعلام شده به سازمان سنجش آموزش كشور، با معدل مندرج در مدرك تحصيلي پذيرفته‌شدگان مطابق ضوابط رفتار خواهد شد.
9- چنانچه در حين تحصيل پذيرفته شدگان غيرايراني، محرز گردد كه دانشجو داراي مدرك كارشناسي و يا بالاتر بوده و مجدداً با شركت در آزمون، در مقطع تحصيلي تكراري پذيرفته شده است، از تحصيل ايشان ممانعت بعمل آمده و اخراج محسوب مي‌گردد. دانشگاه محل قبولي داوطلبان در اين خصوص ملزم به اخذ تعهد از دانشجو در مرحله پذيرش و ثبت‌نام اوليه هستند.

10- كليه اتباع غيرايراني متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي سال 1390، در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط اعلام شده، لازم است در زمان ثبت‌نام با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org و ورود به لينك مربوطه نسبت به تكميل اطلاعات درخواستي اقدام نمايند؛ كه پس از تكميل اطلاعات مورد درخواست در سايت، به اين دسته از داوطلبان يك كد پيگيري 13 رقمي داده خواهد شد كه داوطلب مي‌بايست اين كد را دقيقاً در محل مخصوصي كه در بند 18 تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي، پيش‌بيني شده است درج نمايند.
2- رشته‌هاي تحصيلي دوره دانش‌پذيري:
رشته‌هاي تحصيلي نوبت سوم كارشناسي ناپيوسته فراگير بر اساس جدول شماره 3 تنظيم گرديده است داوطلبان متقاضي شركت در اين دوره بايد كدرشته محل‌هاي انتخابي خود را از جدول شماره 5 مندرج در دفترچه راهنما استخراج و در بند 30 فرم تقاضانامه درج نمايند.


جدول شماره 3- رشته‌هاي تحصيلي مقطع كارشناسي ناپيوسته دوره فراگير
كد و عنوان گروه امتحاني
كد و نام رشته امتحاني
1- علوم انساني
11- آموزش حرفه و فن، 12- آموزش ديني و عربي، 13- آموزش زبان انگليسي، 14- آموزش و پرورش ابتدايي، 15- تربيت بدني و علوم ورزشي، 16- تربيت مربي امور تربيتي و 17- تربيت معلم قرآن كريم.
2- علوم پايه
18- آموزش رياضي و 19- آموزش علوم تجربي
3- كشاورزي
20- مهندسي توليدات دامي
3- هزينه ثبت‌نام در دوره دانش‌پذيري فراگير كارشناسي ناپيوسته:
- داوطلبان با مراجعه به باجه‌هاي پستي، براي خريد كارت اعتباري داراي شماره پرونده و رمز ورود به منظور ورود به سيستم نرم‌افزاري ثبت‌نام اينترنتي و يك جلد دفترچه راهنماي ثبت‌نام، جمعاً مبلغ 500/657 (ششصد و پنجاه و هفت هزار و پانصد) ريال پرداخت مي‌نمايند كه مبلغ 000/650 ريال آن بابت وجه ثبت‌نام و مبلغ 500/7 ريال بابت هزينه توزيع مدارك ثبت‌نامي (000/5 ريال هزينه توزيع دفترچه راهنما و 500/2 ريال هزينه توزيع كارت اعتباري ثبت‌نام) توسط پست مي‌باشد.
نكته قابل‌توجه: متقاضيان گرامي در پرداخت وجه ثبت‌نام دقت فرمايند ، زيرا وجوه واريزي به هيچ‌عنوان قابل استرداد نمي‌باشد.
4- شهريه تحصيل در دوره دانش‌پذيري فراگير كارشناسي ناپيوسته:
تذكر 1- شهريه دوران دانشجويي (پس از قبولي در نيمسال دانش‌پذيري) طبق تعرفه و با افزايش سنواتي 15% مطابق مصوبات هيأت امناي دانشگاه اخذ مي‌گردد.
تذكر 2- مابه‌التفاوت شهريه دوره دانش‌پذيري متقاضياني كه موفق به ورود به دانشگاه گردند در اولين نيمسال دانشجويي به ميزان 50% شهريه ثابت و متغير سال ورود متناسب با تعداد واحد انتخابي دوره دانش‌پذيري اخذ خواهد شد.
تذكر 3- چنانچه دانش‌پذيران گرامي متقاضي استفاده از خدمات آموزشي دانشگاه پيام نور (كلاس‌هاي رفع اشكال گروهي) باشند مي‌توانند براي اطلاع از نحوه ثبت‌نام و ميزان شهريه به مراكز استاني دانشگاه مراجعه و پس از ثبت‌نام و پرداخت شهريه در اين دوره‌ها شركت نمايند.
5- تكاليف دانش‌پذير براي شركت در آزمون:
داوطلب متقاضي شركت در آزمون بايد اقدامات زير را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد.
ـ ثبت­نام در نيمسال دانش‌پذيري و شركت در آزمون.
ـ دريافت كارت ورود به جلسه آزمون در موعد مقرر.
ـ حضور در محل و حوزه‌اي كه براي او تعيين مي‌شود و شركت در آزمون و پاسخگويي به سؤالات آزمون.
6- محل آزمون دانش‌پذيري:
محل آزمون داوطلبان بر اساس شهرستان محل اقامت براي تعيين حوزه امتحاني (بند 34 تقاضانامه) در استان محل اقامت داوطلب مي‌باشد. لذا مقتضي است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 7 و درج كد مربوط به استان محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمايند. لازم بذكر است آزمون صرفاً در مراكز استان‌ها برگزار مي‌‌گردد و داوطلب بايستي كد مركز استان محل اقامت خود را در فرم تقاضانامه ثبت نمايد.
7- ثبت‌نام در دوره دانش پذيري:
زمان ثبت‌نام: ثبت‌نام دوره دانش پذيري كارشناسي ناپيوسته دانشگاه پيام نور از تاريخ 4/8/90 آغاز و در پايان وقت اداري 11/8/90 به پايان مي‌رسد.
- داوطلبان با مراجعه به باجه‌هاي پستي، براي خريد كارت اعتباري داراي شماره پرونده و رمز ورود به منظور ورود به سيستم نرم‌افزاري ثبت‌نام اينترنتي و يك جلد دفترچه راهنماي ثبت‌نام، جمعاً مبلغ 500/657 (ششصد و پنجاه و هفت هزار و پانصد) ريال پرداخت مي‌نمايند كه مبلغ 000/650 ريال آن بابت وجه ثبت‌نام و مبلغ 500/7 ريال بابت هزينه توزيع مدارك ثبت‌نامي (000/5 ريال بابت توزيع دفترچه راهنما و 500/2 ريال بابت توزيع كارت اعتباري ثبت‌نام) توسط پست مي‌باشد. ثبت‌نام صرفا به روش اينترنتي بوده كه مراحل آن به شرح بند 16 مي‌باشد.
8- زمان توزيع كارت اينترنتي و برگزاري آزمون نيمسال دانش‌پذيري:
براساس برنامه‌ زماني پيش‌بيني شده براي آزمون دوره‌هاي فراگير كارداني به كارشناسي ناپيوسته دانشگاه پيام‌نور سال 1390 در روز جمعه مورخ 23/10/1390 برگزار خواهد شد و دانش‌پذيران از تاريخ 20/10/1390 لغايت 22/10/1390 مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org نسبت به تهيه كارت و راهنماي ورود به جلسه آزمون اقدام نمايد.
9- نحوه گزينش دانشجو در دوره‌هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته و تبديل وضعيت:
داوطلب براي آنكه از دانش‌پذير به دانشجو تغيير وضعيت دهد ضمن داشتن شرايط عمومي و اختصاصي پذيرش دانشجو و شرايط نظام وظيفه بايد تمامي شرايط زير را نيز احراز كند.
1- دانش‌پذير بايد در پايان نيمسال دانش‌پذيري در آزمون تمامي درس‌هاي اختصاصي و عمومي (8 تا 14 واحد مشخص شده در جدول شماره 4) از دفترچه شركت و نمره نهايي لازم را كسب نمايند.
- ظرفيت پذيرش در دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته فراگير 40 نفر براي هر رشته محل مي‌‌باشد.
تذكر: دانشجوياني كه در دوره دانش‌پذيري نمرات زير 10 كسب نموده و به عنوان قبول اعلام شده‌اند لازم است دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصيل با رعايت پيش‌نياز دروس اخذ و با موفقيت (كسب حداقل نمره 10) بگذرانند.
10- تسهيلات آموزشي:
كاركنان اداري و علمي دانشگاه پيام‌نور، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشي دولتي وابسته به آن، كاركنان رسمي- پيماني و قراردادي شاغل در سازمان‌هاي طرف قرارداد با دانشگاه (سازمان‌هاي ذكر شده در جدول شماره 6) و خانواده شهدا مي‌توانند از تسهيلات آموزشي در نظر گرفته شده بهره‌مند گردند. داوطلبان واجد شرايط بايد كد مورد نظر را در قسمت مشخص شده فرم تقاضانامه ثبت‌نام درج نمايند.
تذكر: منظور از سازمان‌هاي طرف قرارداد سازمان‌هايي هستند كه با دانشگاه پيام‌نور تفاهم‌نامه همكاري دارند و سهميه مربوط فقط مختص كاركنان شاغل رسمي، پيماني و قراردادي در آن سازمان‌ها مي‌‌باشد.
- كاركنان اداري و علمي دانشگاه پيام نور (رسمي، پيماني، قراردادي).
- اعضاي خانواده كاركنان اداري و علمي دانشگاه پيام نور رسمي، پيماني و قراردادي (همسر و فرزندان).
- كاركنان اداري و آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و همسر و فرزندان اعضاء هيات علمي رسمي دانشگاه‌هاي دولتي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.
- خانواده شهدا (پدر، مادر، برادر و خواهر) مي‌بايست كد مربوطه را از جدول شماره 6 دفترچه استخراج و به منظور استفاده از تسهيلات آموزشي در بند مربوط در فرم تقاضانامه وارد نمايند.
- داوطلبان بومي جزيره ابوموسي كه حداقل به مدت سه سال در آن جزيره ساكن بوده‌اند از امتياز ويژه برخوردارند. اين دسته از داوطلبان براي استفاده از اين تسهيلات لازم است ابتدا كد مربوطه را از جدول شماره 6 اخذ و در بند مربوط در فرم تقاضانامه وارد نموده و پس از پذيرش فرم تأييديه سكونت كه به تأييد فرمانداري جزيره ابوموسي رسيده باشد به همراه ساير مدارك به دانشگاه محل تحصيل ارائه نمايند.
تذكر مهم: داوطلبان بايد به هنگام تكميل فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي دقت نمايند كد مربوط به سازماني كه تحت پوشش آن مي‌باشند و يا در آن اشتغال دارند را به صورت صحيح و درست در محل مربوطه درج نمايند. چنانچه به هر علتي كد مربوطه اشتباه و يا درج نشده باشد پس از اعلام نتايج به هيچ عنوان امتيازي لحاظ نخواهد شد.
سهميه رزمندگان:
هر يك از داوطلبان متقاضي سهميه رزمندگان مي‌توانند بر اساس شرايط خود كه در بندهاي «الف تا ج» ذيل متقاضي استفاده از اين سهميه شوند.
الف) رزمندگاني كه براساس ماده 1 و تبصره‌هاي چهارگانه ماده مذكور درآيين نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسيجي به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي از تاريخ 31/6/1359 لغايت 31/6/1367 حداقل شش (6) ماه متوالي يا متناوب داوطلبانه در مناطق عملياتي جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل حضور داشته‌اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذيربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يا وزارت جهاد‌ كشاورزي) نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام از سوي ستاد مشترك سپاه پاسداران (نيروي مقاومت بسيج) يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تأييد نهايي قرارگيرند.
تذكر مهم: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهيمه رزمندگان نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت‌نام در محلي كه در تقاضانامه اينترنتي در نظر گرفته شده است درج نمايند.
تبصره 1- مناطق عملياتي براساس مصوبات شوراي عالي دفاع تعيين مي‌شود.
تبصره 2- مدت حضور يا خدمت در جبهه و سربازان و پاسداران وظيفه و همچنين تعهدات و مأموريت‌هاي خدمتي پرسنل وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌هاي نظامي در جبهه و نيز طرح 6 ماهه دانشجويان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، حضور داوطلبانه تلقي نمي‌شود.
ب) جانبازان 25 تا 69 درصد، آزادگان و فرزندان و همسران آنان، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر و همچنين فرزندان و همسران شهدا، مفقودين و اسرا و جانبازان 70% و بالاتر براي استفاده از سهميه مربوط بايستي ضمن مراجعه به سايت اينترنتي ايثار به نشاني: www.isaar.ir با درج كد ملي و كد ايثارگري و اطلاعات لازم در لينك مربوط كد 12 رقمي پيگيري ايثارگري را دريافت دارند و آن را در بند مربوط در قسمت اول (اطلاعات فردي) فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايد. پس از آن ضمن مراجعه به سايت ايثار، در قسمت پيگيري سهميه از وضعيت تأييد يا عدم تأييد سهميه خود مطلع شوند و در صورت هرگونه مشكل با شماره تلفن‌هاي مندرج در سايت ايثار (سامانه تأييد سهميه) تماس حاصل نمايند.
تذكر مهم: جانبازان با درصد جانبازي حداقل 25% و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، ضمن درج كد پيگيري ايثارگري در بند مربوط در تقاضانامه ثبت‌نامي، به ارگان ذيربط (سپاه ‌پاسداران انقلاب ‌اسلامي يا وزارت جهاد ‌كشاورزي) مراجعه و با ارائه كارت جانبازي و آزادگي، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تكميل نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام، توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (نيروي مقاومت بسيج) و وزارت جهاد كشاورزي مورد تأييد نهايي قرار گيرد و در گزينش نهايي به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازي و مدت اسارت اضافه گردد.
ج) براساس تبصره 2 ماده 10 آيين نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسيجي به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مصوب 18/2/1368 هيأت محترم وزيران و قانون اصلاح قانون مذكور مصوب 11/9/71 مجلس محترم شواري اسلامي، داوطلباني كه از سال 1368 به بعد يك نوبت با سهميه رزمندگان در آزمون‌هاي ورودي پذيرفته شده‌اند، در صورتي كه داراي حداقل مدت 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل باشند مي‌توانند از سهميه رزمندگان شركت نمايند در غير اينصورت حق استفاده از سهميه رزمندگان در آزمون دانش‌پذيري كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) دوره فراگير دانشگاه پيام‌نور را نخواهند داشت.
تبصره 1– آن دسته از داوطلباني كه با استفاده از سهميه رزمندگان يك‌ بار در دوره‌ي كارداني پذيرفته ‌شده‌اند، در صورتي كه داراي حداقل مدت 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل باشند مي‌توانند در اين دوره با سهميه رزمندگان شركت نمايند.
تبصره 2– آن دسته از داوطلباني كه با استفاده از سهميه رزمندگان يك بار در آزمون كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) دوره فراگير دانشگاه پيام‌نور پذيرفته شده باشند طبق ضوابط حق استفاده از سهميه رزمندگان آزمون دانش‌پذيري كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) دوره فراگير دانشگاه پيام‌نور را نخواهند داشت و تمام داوطلبان شاهد و ايثارگر در اين آزمون در سهميه رزمندگان گزينش مي‌شوند.
تذكر مهم: داوطلبان واجد شرايط سهميه رزمندگان اعم از اينكه در آزمون‌هاي ورودي كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) سنوات گذشته شركت كرده و يا نكرده باشند، براي استفاده از سهميه رزمندگان بايد طبق توضيحات فوق عمل نمايند.
تبصره: خانواده شهدا (پدر، مادر، خواهر و برادر) براي استفاده از سهيمه مربوطه بايد به جدول شماره 6 دفترچه راهنماي آزمون مراجعه نمايند.
د) براساس نامه شماره 7207/1 مورخ 28/3/1390 در خصوص شرايط و ضوابط استفاده از سهميه رزمندگان براي داوطلبان نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران، متقاضي آزمونهاي سراسري سازمان سنجش آموزش كشور، هر يك از داوطلبان متقاضي سهميه رزمندگان مي‌توانند بر اساس شرايط مندرج در بندهاي 1 الي 2 ذيل، متقاضي استفاده از سهميه شوند.
1- آن دسته از پرسنل كادر ثابت، پيماني و وظيفه نيروهاي مسلح كه از تاريخ 31/6/1359 لغايت 31/6/1367 حداقل شش ماه پيوسته و يا نه ماه ناپيوسته علاوه بر ميزان موظفي، شركت در عمليات بصورت داوطلبانه در خطوط مقدم جبهه حضور داشته‌اند، با تأييد بالاترين مقام هر يك از سازمان‌هاي نيروهاي مسلح (ستاد ارتش جمهوري اسلامي ايران، ستاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نيروي انتظامي، وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و ستاد كل نيروهاي مسلح) مي‌توانند از مزاياي اين قانون استفاده نمايند.
تبصره- خطوط مقدم جبهه بر اساس دستورالعمل ابلاغي ستاد كل نيروهاي مسلح تعيين مي‌شود.
2- نحوه اجرا و تأييد سهميه رزمندگان براي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با توجه به صورتجلسات تنظيم شده براي هر آزمون مي‌باشد.
12- نحوه اعلام نتايج آزمون نيمسال دانش‌پذيري:
نتايج از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org به اطلاع خواهد رسيد.
تذكرمهم: هيچگونه مكاتبه­اي در مورد حائز شرايط بودن، تاريخ برگزاري آزمون‌، اعلام نتايج و ... با داوطلب صورت نخواهد گرفت. داوطلب براي كسب هرگونه اطلاع بايد با مركز انتخابي خود تماس گرفته يا منتظر آگهي دانشگاه در مراكز دانشگاهي پيام‌نور، صدا و سيما، روزنامه‌هاي كثيرالانتشار، پيك سنجش و سايت اينترنتي دانشگاه پيام­نور به نشاني www.pnu.ac.ir باشند.
13- برخي از ضوابط نيمسال دانش‌پذيري:
براي اطلاع آن­دسته از داوطلباني كه مايل به ثبت‌نام در دوره دانش‌پذيري كارشناسي ناپيوسته مي­باشند، برخي ضوابط نيمسال دانش‌پذيري به شرح زير اعلام مي‌شود:
1- ثبت­نام در دوره­هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته به منزله پذيرفتن كليه ضوابط و مقررات دانشگاه تلقي مي­شود.
2- دانش‌پذير مي‌‌تواند از خدمات كتابخانه­اي مراكز مجري رشته تحصيلي خود استفاده كند. ليكن دانشگاه ملزم به ارائه خدمات آموزشي از قبيل تشكيل جلسه­هاي رفع اشكال فردي يا تهيه مواد آموزشي براي دانش‌پذير نيست. دانش‌پذير خود شخصاً مسئوليت يادگيري دروس را به عهده دارد.
3- شركت نكردن در آزمون‌هاي دوره دانش‌پذيري به منزله انصراف از تحصيل تلقي خواهد شد.
4- درصورت غيبت دانش‌پذير در آزمون هر درس به هر دليل نمره صفر براي آن درس منظور مي­شود.
5- كليه آزمون­ها به صورت چند گزينه‌اي برگزار مي­شود.
6- سئوالات آزمون­ها مطابق سرفصل درس‌ها وكتاب‌هاي معرفي شده در جداول منابع درسي ذيربط هر يك از رشته‌هاي دفترچه راهنما طراحي مي‌شود.
7- برگزاري آزمون و تصحيح پاسخنامه­ها، اعلام نتايج و پاسخگويي در خصوص نتايج آزمون توسط سازمان سنجش آموزش كشور انجام مي­گردد.
8- در صورت قبولي در آزمون­ها و احراز شرايط مربوط و تأييد صحت مدارك لازم براي ورود به دوره فراگير كارشناسي ناپيوسته‌، دانش‌پذير به دانشجو تبديل وضعيت داده و براي ادامه تحصيل به مركز يا واحد انتخابي معرفي مي‌گردد.
9- كاركنان دانشگاه پيام‌نور با هر وضعيت استخدامي در صورت تمايل به ثبت‌نام در دوره‌هاي فراگير مجاز به انتخاب رشته‌‌هاي مركز محل اشتغال خود نبوده و نمي‌توانند مركز محل اشتغال خود را به عنوان مركز انتخابي تعيين كنند. اين دسته از داوطلبان بايد موضوع داوطلبي خود را كتباً به رئيس مركز محل اشتغال خود اعلام كرده و مركز ديگري را براي تحصيل انتخاب نمايند. بديهي است درصورت انتخاب مركز محل خدمت و پذيرش، قبولي آنها لغو خواهد شد.
14- برخي از ضوابط ادامه تحصيل:
براي اطلاع آن دسته از دانش‌پذيراني كه در آزمون نيمسال دانش‌پذيري قبول مي‌شوند و به دانشجو تبديل وضعيت مي‌دهند برخي از ضوابط ادامه تحصيل به شرح زير اعلام مي‌شود:
1- دانشجو موظف است در هر نيمسال تحصيلي در مهلت اعلام شده از سوي دانشگاه براي ثبت‌نام و انتخاب واحد درسي اقدام كند‌. اقدام نكردن به موقع در نيمسال تحصيلي به منزلة محروميت از ادامة تحصيل در آن نيمسال تحصيلي خواهد بود، به علاوه‌ در صورتي كه دانشجو در طول همان نيمسال براي تعيين وضعيت تحصيلي خود مراجعه نكند منصرف از تحصيل شناخته خواهد شد.
2- تعداد كل واحده

دوشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۰

کارشناسی ارشد  | ارشد فراگیرکاردانی  فراگیر |  کاردانی سراسری | فنی و حرفه ایدکتری سراسری  |دکتری آزاد |دکتری وزارت بهداشت   | ارشد وزارت بهداشت 94| منابع  استخدامی  |نقشه سایت   وکیل در ایلام

     linkedin             


سوالات کاردانی به کارشناسی , سوالات فنی و حرفه ای , دانلود مجموعه سوالات دکتری ازاد 85,96,87,88,89,90,91,92,93.95.96.97